Region Moravskotřebovska a Jevíčska

 

Obecní úřad ve Vrážném

  Vás zve

na  MALOVÁNÍ  NA  SILNICI

při příležitosti Dne země – téma,, život v přírodě,,

v neděli 22.4.2012 ,od 15.oo hod.

Přijďte nejen děti, křídy budou k dispozici, ale kdo má možnost si donést vlastní bude vítáno.

Občerstvení zajištěno    

 

 

Počasí
7.12. 07:30
dnes
Jasno
-1°C
8.12.
zítra
Oblačno
-1°C / -5°C
9.12.
čtvrtek
Déšť se sněhem
0°C / -2°C
10.12.
pátek
0°C / -10°C

Zdroj: Počasí Meteocentrum [w:trans]Nové okno[/w:trans].

Home > Vrážné > Představení obce

Představení obce - Vrážné

 

Maličká vesnička jako na dlani,
tak jako před léty a nyní zas,
je prostá, plná všech krás ...
Vždyť rodná vesnička, třeba maličká
je jako pestrá kytička.

To je Vrážné. Malá vesnička v krásné krajině Malé Hané. Lidé, kteří zde žijí, tu žijí rádi. Mladí přebírají a renovují domky po svých rodičích a dál pak ve svých potomcích zanechávají pouto k tomuto krásnému koutu, by i oni dále pokračovali v jejich šlépějích.

Dříve měla obec pouze věžovitou zvonici, která stála v jihozápadním rohu zahrady náležející k č. 8. Zvonice byla chatrná, proto se roku 1890 začala stavět nová kaple. Čistý náklad činil 2000 zl. V roce 1891 se zúčastnilo slavnosti svěcení velké množství lidí z celého okolí. Kaple byla zasvěcená sv. Cyrilu a Metoději. Na katastru obce je archeologická památka – prehistorické hradiště.

Počet obyvatel k 31.12. 2007: 76.

Něm.: Brohsen

Znak obce – stojící dvoustranná radlice.

V současné době čítá obec 45 domů, 75 obyvatel, o víkendech se obec rozroste o chalupáře v počtu cca 20. Obec vlastní budovu /bývalá škola/, kde je umístěna OÚ kancelář, obecní knihovna, společenská místnost a obchod smíšeného zboží, dále se zde nachází kaple zasvěcená sv. Cyrilu a Metoději. Uprostřed obce máme vybudované víceúčelové hřiště a zábavný koutek. V posledních dvou letech jsme prováděli opravu budovy OÚ (fasáda, výměna oken za plastová, vnitřní stavební úpravy, které probíhají dosud.) Dále byla vyměněna okna a dveře v kapličce, kde také máme nový zvon sv. Cyrila a Metoděje. Do budoucna podle výše peněžních prostředků máme naplánovány úpravy okolí OÚ, návsi. Také hodláme pokračovat v opravě místních komunikací.

 

 

Vrážné

erb
 
© 2010 - 2021 Region Moravskotřebovska a Jevíčska & MAS Moravskotřebovsko a Jevíčsko, o.p.s
WebEdit & programming: World Media Partners, s.r.o., WebDesign: Neofema s.r.o.
Propojeno s informačním systémem CZeCOT Prohlášení o přístupnosti | Právní doložka | Mapa stránek | RSS Informační centrum Jevíčko, Tel.: 461 325 691 Informační centrum Moravská Třebová, Tel.: 461 315 794