Region Moravskotřebovska a Jevíčska

Home > Archív aktualit > Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím!

Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím!

28.05.2012

Objekty

Projekt „Cyklobusem Českomoravským pomezím“ si během šesti uplynulých sezón našel mnoho příznivců.  I v letošním roce bude linkový autobus uzpůsobený pro převoz jízdních kol od posledního červnového víkendu do konce září vyjíždět na svou trasu po turisticky atraktivních místech na pomezí Čech a Moravy.

V roce 2011 se podařilo do projektu zapojit Vysoké Mýto, poslední z měst Českomoravského pomezí, ve kterém cyklobus nestavěl. Loňská trasa autobusu zůstane zachována i pro letošní rok. Cyklisté i pěší turisté tak budou moci poznávat nejen krásy pěti historických měst Českomoravského pomezí, ale také dalších zajímavých míst, jako jsou zámek v Nových Hradech, Hřebečské důlní stezky, Toulovcovy maštale, cyklostezky v okolí České Třebové, rozhledna na Kozlově nebo zřícenina hradu Cimburk.

Cyklobus bude jezdit každý pátek, sobotu a neděli od 29. června do 30. září, celkem tedy čtrnáct prodloužených víkendů, a v provozu bude také o svátcích 5. a 6. července a 28. září. Možnost dostat se blíž k atraktivitám Českomoravského pomezí vám nabízíme díky spolupráci měst Litomyšl, Svitavy, Moravská Třebová, Vysoké Mýto, Polička a Česká Třebová. Projekt opět podpořil také Pardubický kraj.

Podrobné informace o trase cyklobusu a tarifech jízdného budou již brzy k dispozici na www.ceskomoravskepomezi.cz a facebookové stránce Českomoravského pomezí. Leták s mapou, jízdním řádem a tipy na výlet v naší turistické oblasti najdou v průběhu června všichni zájemci na pultech informačních center měst Českomoravského pomezí, v ubytovacích zařízeních, ale i na nádražích a ve vlacích Českých drah v Pardubickém kraji.

zdroj: Českomoravské pomezí

Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím! Již posedmé vyjede cyklobus na svou trasu Českomoravským pomezím!

Dokumenty

Tip na výlet

Vyhlídková plošina Nad Doly Vyhlídková plošina Nad Doly

Ocelového schodiště po kterém budete sestupovat 124 schodů, abyste se dostali na vyhlídku. Schodiště...

 
© 2010 - 2022 Region Moravskotřebovska a Jevíčska & MAS Moravskotřebovsko a Jevíčsko, o.p.s
WebEdit & programming: World Media Partners, s.r.o., WebDesign: Neofema s.r.o.
Propojeno s informačním systémem CZeCOT Prohlášení o přístupnosti | Právní doložka | Mapa stránek | RSS Informační centrum Jevíčko, Tel.: 461 325 691 Informační centrum Moravská Třebová, Tel.: 461 315 794